A mostani őssejt ügyről jutott eszembe, hogy vajon miért tilos bizonyos kísérleti fázisban levő eljárásokat embereken alkalmazni? Ha a páciens felnőtt ember, akit felvilágosítanak arról, hogy rosszabbul is lehet a kezeléstől, sőt akár bele is halhat, de ennek ellenére vállalja, akkor miért szólnak bele mások?
Elvégre egy ilyen kezelés egy súlyos vagy halálos beteg embernek esélyt adhat a gyógyulásra, a tudomány pedig előremegy az eredmények által, ami sok embernek hozhat később gyógyulást. Ha valaki vállalja a kockázatot, akkor én nem tiltanám.
Miért nem rendelkezhetünk a saját testünk felett?
spig 2009.08.03. 23:17:44
Kiderült már,milyen betegségben szenvedő pácienseknél alkalmaztak jelen esetben őssejt kezelést? Mert bizonyos esetekben már régóta rutinszerűen,nem kísérletképpen alkalmazzák.(pl haematológiai betegségek )
A testünk felett pedig sajnos nem rendelkezhetünk.Nem kell messzire menni,elég csak az euthanáziára gondolni..
blogíró · http://agyvihar.blog.hu/ 2009.08.04. 06:38:52
A pénzkérdés viszont érdekes felvetés. Ha egyszer a páciens az, aki vállalja a kockázatot, akkor tényleg logikus lenne, hogy ingyen kezeljék, hiszen az orvosok értékes informácókhoz jutnak ezáltal.
Nem tudom, milyen betegségeknél alkalmazták az eljárást. Azt hittem, hogy te ebben a témában sokkal tájékozottabb vagy, mint én, hiszen neked szakmádba vág a hír. Az orvosok nem pletykálnak erről egymás között, amikor ilyen hírek mennek a TV-ben? :)
spig 2009.08.04. 18:27:10
Az orvosok nem pletykásak,sőt.Én egyébként nem tudom elképzelni,hogy tiltott kezelést folytattak volna azon a klinikán,max engedélyük nem volt rá.Csak nem bolondok,hogy kockára tegyék a szakmai hírnevüket...majd kiderül...vagy nem.
Az első híradások arról szóltak,hogy "négy orvos éppen készülődött a műtéthez" Nohat,az őssejt beültetés nem műtét,kb ugyanolyan volumenű beavatkozás,mint egy vértranszfúzió.
Valahol,valami sántít,csak még nem tudom,mi..